Home | O nás

O nás

Vítáme Vás na stránkách společnosti Šípek Team s.r.o., která se zabývá navrhováním, výrobou a prodejem unikátního uměleckého skla. Zakladatelem a jednatelem společnosti je architekt, designér a sklářský výtvarník Bořek Šípek, který je zároveň návrhářem všech skleněných výrobků uvedených na stránkách tohoto e-shopu. Bořek Šípek se práci se sklem věnuje již od svých 16 let. Ke sklu, které se spolu s architekturou stalo velkou vášní jeho života, ho přivedl nevlastní otec, světoznámý sklářský výtvarník René Roubíček.

Všechny skleněné výrobky, které Vám nabízíme, jsou originální kusy ručně vyrobené uměleckými skláři v nově zrekonstruované sklářské huti Anežka v Novém Boru. Bořek Šípek začal s přestavbou huti v roce 2011 a Nový Bor si vybral především pro zdejší tradici sklářské tvorby a sklářského řemesla. Šípek Team tvoří špičkoví místní umělečtí skláři s dlouholetou praxí pod vedením sklářského mistra Ivana Kubele, který čerpal své bohaté zkušenosti nejen v Čechách, ale i v zahraničí (Německo, USA, Nizozemí, Belgie, Japonsko aj.). Šípek Team si klade za cíl navázat na to nejlepší z tradice české sklářské tvorby a neustále posouvat a zvyšovat hranice sklářského výtvarného umění. Chceme Vám nabídnout originální skleněné výrobky špičkové kvality s moderním designem, který nese typický, lehce identifikovatelný rukopis Bořka Šípka.

Pokud máte zájem o luxusní české dekorativní sklo, jste na správném místě! Náš internetový obchod nabízí produkty všech cenových kategorií. Najdete zde originální užitkové sklo, exkluzivní luxusní dekorativní sklo vyrobené v limitovaných edicích, skleněný nábytek, netradiční osvětlení, dárkové předměty i speciální unikátní skleněné objekty vytvořené na zakázku.

A můžete se těšit i na speciální kolekce skla vytvořené skláři ze Šípek Teamu podle návrhů mezinárodně uznávaných designérů. V průběhu roku 2012 to bude např. Kolekce GREAT EIGHT vytvořená podle návrhů přátel Bořka Šípka, umělců a designérů světového formátu. Ron Arad, Alberto Meda, Andrea Branzi, Oscar Tusquets, Nanda Vigo, Shigeru Uchida a Toshiyuki Kita - to vše jsou jména, která významně ovlivnila světový design 70.-90. let minulého století. A právě tito designéři vytvořili návrhy pro unikátní kolekci skleněných objektů GREAT EIGHT, která měla premiéru v dubnu 2011 v Miláně a o měsíc později v New Yorku. V České republice se kolekce GREAT EIGHT představí na jaře 2012 a vybrané díla z této limitované kolekce bude možné zakoupit i prostřednictvím našeho e-shopu.


Huť Anežka Huť Anežka 


Máte zájem o sklo, nábytek nebo jiné výrobky navrženy Bořkem Šípkem, ale zatím jste je nenašli na našem e-shopu? Prosím napište nám a my Vám obratem zašleme kompletní nabídku i aktuální ceník a zodpovíme všechny Vaše dotazy.

Váš Šípek Team

 

 

Katalog

Kontakt

Šípek Team s.r.o.
Ke Koupališti 1390
47301 Nový Bor
Česká republika
info@sipekglass.com

Přihlášení

Nejprodávanější

Růže

1 750 KčRůže

Angelos

880 KčAngelos